Rozwój to sztuka

kwi 29, 2020

W ostatnim czasie koronawirus potwierdził, że rozwój zawodowy jest sztuką.

Od zawsze:

  • sztuką jest wiedzieć, czego się chce od swojego życia zawodowego,
  • sztuką jest patrzeć na swoją karierę w strategiczny sposób,
  • sztuką jest zmotywować się do realizacji własnych celów zawodowych.

Teraz dodatkowo sztuką jest zachować spokój wewnętrzny i pewność siebie w okresie zmian i niepewności jutra. I jeszcze większą sztuką jest w tym wszystkim nadal pamiętać o sobie, swoich potrzebach i wartościach.

Choć teraz pewne możliwości rozwoju są ograniczone, to z drugiej strony wiele osób zyskało czas. A ten jest niesamowicie przydatny w strategicznym zaplanowaniu swojej kariery.

Jak często byłeś tak bardzo pochłonięty bieżącymi sprawami służbowymi, że nie miałeś czasu zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę Ty chcesz? – Wreszcie możesz skupić się na Twoich potrzebach i celach.

Jak często przychodziło do Ciebie milion osób i wyciągało Cię na niekończące się spotkania? – Wreszcie możesz pobyć sam ze sobą i wsłuchać się w siebie.

Jak często zdarzało Ci się biegać z niezaładowanymi taczkami? – Wreszcie możesz na spokojnie pomyśleć zanim zrobisz kolejny krok.

Tak, jest trudno. Trudno być pewnym swojego zdrowia czy pracy w dobie nadchodzącego kryzysu gospodarki.

I tak, ta sytuacja rewiduje i ukazuje jakie masz priorytety. A gdy wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze, masz większą motywację, by o to walczyć.

Można się poddać lub odróżnić, na co masz wpływ, a na co go nie masz. To, na co nie masz wpływu po prostu się dzieje. Naucz się odpuszczać tam, gdzie tylko się wewnętrznie spalasz, bo tak naprawdę nie masz realnego wpływu na rzeczywistość. I znajdź w sobie siłę, by działać tam, gdzie możesz coś zmienić.

Zadbaj o siebie, Twój rozwój i Twoje priorytety!

 

A Ty jak wykorzystujesz czas kwarantanny?

Masz pytanie?

Maja Klonowska

Maja Klonowska

PRAKTYK BIZNESU

Jestem coachem indywidualnym, coachem action learning, trenerem i mentorem. A przede wszystkim praktykiem biznesu.

Wspieram w znajdowaniu i rozwijaniu ścieżki zawodowej zgodnej z Twoimi wartościami i pasjami.

A to wszystko z wielkim szacunkiem do Ciebie i Twojej wyjątkowości oraz niezachwianą wiarą, że Twoja autentyczność jest kluczem do znalezienia Twojego zawodowego po swojemu.

Pobierz bezpłatnie webinar

7 błędów w planowaniu ścieżki zawodowej i jak ich unikać

Odsłuchaj nagranie webinaru, w którym zbieram sedno moich wieloletnich doświadczeń i pokazuję nie tylko najczęstsze błędy w planowaniu kariery, ale co najważniejsze przedstawiam 7 skutecznych strategii działania, które pomogą Ci czerpać satysfakcję z pracy!