Kiedy jest za późno, by pracować tak, jak chcesz

mar 04, 2019

Już jest za późno

Zastanawiam się, jak często  słyszałam, że „już przepadło”, że „musi zostać tak, jak jest”. Że „nie będę robić zawodowo tego, co chcę”,

 • bo w tym wieku już jest za późno na zmiany,
 • bo miałem kiepski start,
 • bo nie mam wystarczającej ilości pieniędzy,
 • bo za długo tkwię w obecnej pracy,
 • bo nie mam pomysłu, co innego mogłabym robić,
 • bo za wiele rzeczy mnie interesuje i od lat nie mogę czegoś wybrać, by nie mieć poczucia straty,
 • bo okoliczności cały czas są przeciwko mnie i nie mam innego wyjścia, jak tkwić tu, gdzie jestem,
 • bo nie dam rady,
 • bo nie potrafię,
 • bo nie wiem, jak się zabrać za zmiany,
 • bo boję się, że mi się nie uda i że popełnię błędy,
 • bo to tak naprawdę tylko marzenie, a nie rzeczywistość,
 • bo … [wstaw Twoje „bo”, jeśli go jeszcze nie wymieniłam]

Jak inni potrafią, to Ty też

Któregoś dnia przyszło mi do głowy, by zaprosić różne osoby, które potrafiły osiągnąć swoje ambitne cele zawodowe, by podzieliły się swoją historią. I udowodniły Ci tym samym, że nie jestem wyjątkiem, który pracuje zawodowo tak, jak chce i podejmuje odważne decyzje biznesowe, które działają.

Jest wiele takich osób. Stworzyłam serię „Kariera po swojemu” (zajrzyj TUTAJ) po to, byś  już nie mógł korzystać z wymówki, że się nie da.

Można pracować tak, jak się chce, można czerpać satysfakcję z pracy, można osiągać w niej sukcesy! Przeczytaj te historie. Będzie ich jeszcze bardzo dużo, właśnie ktoś pisze kolejną. Można!

A jeśli można (inni to udowadniają swoim życiem), to czemu Tobie miałoby się nie udać?

Bo miałeś kiepski start? – radzili sobie i z tym

Bo jesteś w trudnej sytuacji finansowej? – radzili sobie i z tym

Bo… to oni dali radę, ale ja nie dam. – Wiem, wiem, szybko to przychodzi do głowy.

Tylko czemu masz w to wierzyć?

Jeśli do tej pory nie pracujesz tak, jak chcesz i nie odnosisz sukcesów zawodowych takich, jakich chcesz, to jedynie oznacza, że Twoje obecne działania nie są skuteczne. A może tak naprawdę nie było w ogóle działań, które miały doprowadzić Cię do tego celu?

Może zatrzymujesz się już na tych wszystkich „bo” i nie pozwalasz sobie postawić takiego celu?

To Ty stawiasz sobie ograniczenia

Pracując coachingowo wiele lat z Klientami nad rozwojem ich ścieżki zawodowej (a także innymi celami) zauważyłam bardzo wyraźną prawidłowość. To Ty jesteś największym wrogiem swojego rozwoju zawodowego, Ty i ograniczenia, którym pozwalasz rozgościć się w Twojej głowie.

Większość procesu coachingowego polega na usunięciu blokad wewnętrznych. Wypracowanie strategii działania, gdy głowa jest wolna od ograniczających przekonań, to już pestka. Ale czujesz to dopiero wtedy, gdy Twój umysł i serce są wolne od strachu i niewiary w Twoje możliwości.

Zaczynasz widzieć szanse, gdy podejmujesz wyzwanie, gdy chcesz zobaczyć, że można. Gdy zaciekawiasz się „jak”, a nie „czy” zacząć pracować tak, jak chcesz.

By pracować tak, jak chcesz

Mam dla Ciebie prezent: podczas webinaru “7 błędów w planowaniu ścieżki zawodowej i jak ich unikać” na tacy podaję Ci skuteczne strategie zarządzania swoją karierą

A wszystko po to, by pokazać Ci, jak to zrobić. Dostaniesz szkielet działania, który zaprowadzi Cię do zawodowego życia po swojemu, czymkolwiek jest Twoje po swojemu. Czy pracą na etacie, czy własną firmą.

Głęboko wierzę, że gdy zobaczysz jak to zrobić, to znajdziesz w sobie siłę, by pokonać swoje demony i zamienisz wszystkie „bo” mówiące dlaczego się nie da, na „dlaczego warto” to zrobić.

Nie daj się tym wszystkim „bo”. Zrób ważny krok i dowiedz się, jakie strategie działają, a co jest stratą czasu i kieruje Cię na manowce. Zaoszczędź sobie frustracji, na które się narażasz planując swoją karierę „na czuja”. To jak działania typu „wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie wiem co i gdzie dokładnie”. To nie działa. Sięgnij po sprawdzone strategie.

By obejrzeć webinar wystarczy, że zapiszesz się na newsletter.

 

PS

Myślisz teraz, że nie odpowiedziałam na pytanie z tytułu? Odpowiedziałam ?. Bo Ty już znasz odpowiedź.

Masz pytanie?

Maja Klonowska

Maja Klonowska

PRAKTYK BIZNESU

Jestem coachem indywidualnym, coachem action learning, trenerem i mentorem. A przede wszystkim praktykiem biznesu.

Wspieram w znajdowaniu i rozwijaniu ścieżki zawodowej zgodnej z Twoimi wartościami i pasjami.

A to wszystko z wielkim szacunkiem do Ciebie i Twojej wyjątkowości oraz niezachwianą wiarą, że Twoja autentyczność jest kluczem do znalezienia Twojego zawodowego po swojemu.

Pobierz bezpłatnie webinar

7 błędów w planowaniu ścieżki zawodowej i jak ich unikać

Odsłuchaj nagranie webinaru, w którym zbieram sedno moich wieloletnich doświadczeń i pokazuję nie tylko najczęstsze błędy w planowaniu kariery, ale co najważniejsze przedstawiam 7 skutecznych strategii działania, które pomogą Ci czerpać satysfakcję z pracy!