Jak zacząć żyć zawodowo tak, jak chcesz?

Jak ruszyć do przodu?

Wokół słyszę wiele podobnych wątpliwości: skąd mam wiedzieć, czy moja wizja pracy, którą chcę wykonywać jest właściwa, jak tam dojść, skoro droga daleka, a czy jak już tam dojdę, to czy osiągnę sukces?

Wiele osób zatrzymuje się na tych pytaniach i tam już zostaje, wciąż analizując swoje wątpliwości.

Co pomaga pójść dalej?

  • Rozłożenie planu działania na drobne kroki, które są zrozumiałe, łatwe w realizacji i dają wymierne efekty.
  • Zadbanie o swoją motywację i wsparcie z zewnątrz – trudne chwile prędzej czy później się pojawią, ale możesz się na nie przygotować, a nawet opóźnić ich wystąpienie proaktywnie dbając o swój poziom zaangażowania. Warto też poszukać wsparcia u innych osób, bo podbijać świat w pojedynkę jest trudniej.
  • Zaakceptowanie pewnego stopnia ryzyka – nawet najlepszy plan może nie wypalić, bo warunki zewnętrzne mogą się niespodziewanie zmienić. Jednak nawet w takiej sytuacji obserwując co się dzieje, masz szansę na bieżąco korygować i dostosowywać Twój plan do zmieniających się okoliczności, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli natomiast nie ruszysz do przodu, niewiele się zmieni.

Kiedy zaczniesz żyć zawodowo tak, jak chcesz?

Pewnie teraz sobie myślisz, że łatwo to wszystko napisać, a gorzej zrobić. I że właściwie to skąd masz wiedzieć, jakie kroki będą odpowiednie i jak zadbać o swoją motywację.  Wiem, wiem, to wydaje się trudne, słyszałam to wiele razy.

Słyszałam i wiem, że nie musi takie być. Dlatego postanowiłam opracować Mapę 6 kroków do Twojego sukcesu zawodowego, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez zaplanowanie ścieżki zawodowej, która będzie współgrać z Twoimi pasjami i potrzebami.

Dodatkowo otrzymasz także ebooka Jak skutecznie wprowadzać zmiany w życie, by nie poprzestawać na dobrych pomysłach. Znajdziesz tam 11 sposobów na zadbanie o swoją motywację do działania.

I co teraz myślisz? Uważaj! Za chwilę zabraknie Ci wymówek ?. Zostanie tylko ruszyć do przodu – więc kiedy zaczynasz? ?

Ja już nie mogę się doczekać, aż skończę i dowiem się, w jaki sposób wykorzystujesz te materiały, by zmienić swoją zawodową rzeczywistość na bardziej Twoją. Bo o to w tym wszystkim chodzi – by żyć po swojemu, tak, jak każdy z nas chce.

 

Zapraszam do przeczytania innych tekstów o planowaniu ścieżki zawodowej (TUTAJ). A jeśli myślisz o awansie – zajrzyj TUTAJ.