Jak zacząć żyć zawodowo tak, jak chcesz?

paź 30, 2018

Jak ruszyć do przodu?

Wokół słyszę wiele podobnych wątpliwości: skąd mam wiedzieć, czy moja wizja pracy, którą chcę wykonywać jest właściwa, jak tam dojść, skoro droga daleka, a czy jak już tam dojdę, to czy osiągnę sukces?

Wiele osób zatrzymuje się na tych pytaniach i tam już zostaje, wciąż analizując swoje wątpliwości.

Co pomaga pójść dalej?

  • Rozłożenie planu działania na drobne kroki, które są zrozumiałe, łatwe w realizacji i dają wymierne efekty.
  • Zadbanie o swoją motywację i wsparcie z zewnątrz – trudne chwile prędzej czy później się pojawią, ale możesz się na nie przygotować, a nawet opóźnić ich wystąpienie proaktywnie dbając o swój poziom zaangażowania. Warto też poszukać wsparcia u innych osób, bo podbijać świat w pojedynkę jest trudniej.
  • Zaakceptowanie pewnego stopnia ryzyka – nawet najlepszy plan może nie wypalić, bo warunki zewnętrzne mogą się niespodziewanie zmienić. Jednak nawet w takiej sytuacji obserwując co się dzieje, masz szansę na bieżąco korygować i dostosowywać Twój plan do zmieniających się okoliczności, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli natomiast nie ruszysz do przodu, niewiele się zmieni.

Kiedy zaczniesz żyć zawodowo tak, jak chcesz?

Pewnie teraz sobie myślisz, że łatwo to wszystko napisać, a gorzej zrobić. I że właściwie to skąd masz wiedzieć, jakie kroki będą odpowiednie i jak zadbać o swoją motywację.  Wiem, wiem, to wydaje się trudne, słyszałam to wiele razy.

Słyszałam i wiem, że nie musi takie być. Dlatego stworzyłam program “Odkryj, co chcesz robic zawodowo”, w którym krok po kroku pokazuję, jak odkryć pracę, która będzie współgrać z Twoimi pasjami i potrzebami.

Dodatkowo teraz otrzymasz także ebooka Jak skutecznie wprowadzać zmiany w życie, by nie poprzestawać na dobrych pomysłach. Znajdziesz tam 11 sposobów na zadbanie o swoją motywację do działania.

I co teraz myślisz? Uważaj! Za chwilę zabraknie Ci wymówek Zostanie tylko ruszyć do przodu – więc kiedy zaczynasz?

 

W sklepie możesz wybrać optymalną wersję programu dostosowaną dla Ciebie.

Masz pytanie?

Maja Klonowska

Maja Klonowska

PRAKTYK BIZNESU

Jestem coachem indywidualnym, coachem action learning, trenerem i mentorem. A przede wszystkim praktykiem biznesu.

Wspieram w znajdowaniu i rozwijaniu ścieżki zawodowej zgodnej z Twoimi wartościami i pasjami.

A to wszystko z wielkim szacunkiem do Ciebie i Twojej wyjątkowości oraz niezachwianą wiarą, że Twoja autentyczność jest kluczem do znalezienia Twojego zawodowego po swojemu.

Pobierz bezpłatnie webinar

7 błędów w planowaniu ścieżki zawodowej i jak ich unikać

Odsłuchaj nagranie webinaru, w którym zbieram sedno moich wieloletnich doświadczeń i pokazuję nie tylko najczęstsze błędy w planowaniu kariery, ale co najważniejsze przedstawiam 7 skutecznych strategii działania, które pomogą Ci czerpać satysfakcję z pracy!