10 wskazówek jak budować zmotywowany zespół

paź 17, 2017

zmotywowany zespół, jak budować zmotywowany zespół, budować zmotywowany zespół, jak motywować zespół

Czy Twój zespół jest zmotywowany i pójdzie za Tobą w nieznane?

Czy masz autorytet w swoim zespole? Czy razem potraficie zdziałać cuda? 

Niektórzy myślą, że bycie szefem jest proste, „rządzisz i dzielisz”, a wszyscy Cię słuchają. Są też tacy, którzy uważają, że do tego trzeba mieć wrodzony talent. A Ty co sądzisz?

Ja uważam, że jest to sztuka, której można i warto się nauczyć. W swoim życiu pracowałam w wielu zespołach, różne też miałam przyjemność budować, przejmować i nimi zarządzać. Obserwowałam także zespoły pracujące obok mnie. Na podstawie tych spostrzeżeń doszłam do głębokiego przekonania, że osoba przełożonego jest absolutnie kluczowa dla poziomu motywacji zespołu. Oczywiście firma ma znaczenie, koledzy z pracy, wynagrodzenie i tak dalej… tak. Jednak widziałam osoby, które odchodziły ze świetnej firmy z powodu szefa i takie, które potrafiły wiele znieść mając wyjątkowego przełożonego.

Dla jednych pracuje się ze strachu, dla innych z zaangażowania, a dla jeszcze innych nie chce się pracować i większość energii traci się na udawanie, jak to jest się bardzo zajętym. Praca z zespołem może być przyjemnością, ale też może być nerwówką dla jednej lub obu stron.

Wierzę, że dobry zespół to fun dla wszystkich, to dobre wyniki i sukces.  

W tej serii tekstów podzielę się z Tobą tym, czego nauczyłam się podczas ostatnich ponad dziesięciu lat o pracy z zespołem. Moim zdaniem są to istotne czynniki sukcesu zespołu i ich szefa. Zebrałam je w dziesięć wskazówek, które według mnie warto uwzględnić, by stworzyć zmotywowany zespół. Elementy te pomogą Ci także zbudować autorytet w zespole.

 

Wszystkie wskazówki znajdziesz na blogu w zakładce Jak budować zmoywowany zespoły

Pierwszą wskazówka jest TUTAJ

 

Zapraszam do czytania i zachęcam do dzielenia się własnymi przemyśleniami!

Masz pytanie?

Maja Klonowska

Maja Klonowska

PRAKTYK BIZNESU

Jestem coachem indywidualnym, coachem action learning, trenerem i mentorem. A przede wszystkim praktykiem biznesu.

Wspieram w znajdowaniu i rozwijaniu ścieżki zawodowej zgodnej z Twoimi wartościami i pasjami.

A to wszystko z wielkim szacunkiem do Ciebie i Twojej wyjątkowości oraz niezachwianą wiarą, że Twoja autentyczność jest kluczem do znalezienia Twojego zawodowego po swojemu.

Pobierz bezpłatnie webinar

7 błędów w planowaniu ścieżki zawodowej i jak ich unikać

Odsłuchaj nagranie webinaru, w którym zbieram sedno moich wieloletnich doświadczeń i pokazuję nie tylko najczęstsze błędy w planowaniu kariery, ale co najważniejsze przedstawiam 7 skutecznych strategii działania, które pomogą Ci czerpać satysfakcję z pracy!