Korporacja – uniwersytet życia

korporacja, kariera w korporacji, rozwój w korporacji, awans w korporacji, zalety korporacji, korporacja - uniwersytet życia

Czy Ty też zauważasz wiele możliwości rozwoju w korporacji?

Można w niej zdobyć bardzo dużo umiejętności, które przydają się nie tylko w pracy, ale w życiu w ogóle. Mam tu na myśli zarówno kompetencje miękkie, jak i twarde narzędzia biznesowe. Dla przykładu podam choćby umiejętność szybkiego podejmowania decyzji czy w oparciu o niepełne informacje (kiedy w życiu możemy sprawdzić wszystko..?), sprawne negocjowanie stawek (niezbędne w kontakcie z jakimikolwiek usługami, zaczynając od złotej rączki naprawiającej kran, a kończąc np. na kupowaniu domu, bez tego ani rusz), znajomość technik sprzedaży, tworzenia biznesplanu czy sprawnego liczenia budżetu domowego w Excelu. Tak naprawdę im lepiej poznamy funkcjonowanie korporacji jako całości, tym lepiej będziemy rozumieć mechanizmy biznesu i śledzenia rynku. Jest to też niezły start do własnego biznesu, gdyby ktoś miał taki pomysł na życie.

Praca w korporacji daje mnóstwo okazji do poznania samego siebie, swoich ograniczeń, reakcji na nowe zadania i sytuacje. Jest to także świetne pole do ćwiczenia umiejętności społecznych, oswaja z rywalizacją, uczy współpracy, pokazuje profity płynące z różnorodności, uczy tolerancji innych punktów widzenia. Pokazuje, ile ich może być, i jak bardzo czasem od siebie się różnią. Że nie wspomnę o możliwościach awansu oraz uczenia się i robienia coraz to innych rzeczy… Mogłabym tak wyliczać bardzo długo.

To, czy widzisz te możliwości czy nie, zależy od Ciebie. W tekstach z sekcji Praca chciałabym podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, jak je dostrzegać i jak można czerpać z nich korzyści.

Na blogu znajdziesz 2 cykle tekstów zebrane wokół pytań:

oraz

W obu tematach wszystko, co uważam za kluczowe, zebrałam w 10 praktycznych wskazówek. Wierzę, że ten sposób zapewni jasność przekazu oraz  zapobiegnie „przegadaniu” tematu. Chodzi mi o zaoszczędzenie Twojego czasu.

Kariera zawodowa to nie tylko awans, dlatego powstała także osobna zakładka “Planowanie kariery zawodowej” (najlepiej zacząć czytać tu).

W moich wpisach staram się przedstawiać najważniejsze wnioski z moich doświadczeń jako osoby, która wiele lat spędziła w dziale HR a także wielokrotnie awansowała na wyższe stanowiska (na szybko mogę zliczyć co najmniej 7 awansów) oraz od lat zarządza różnymi zespołami, czasami ludźmi zupełnie odmiennymi ode mnie, a mimo to tworzącymi wraz ze mną zgrane i efektywne zespoły.

Możesz zdobyć esencję moich wieloletnich doświadczeń z korporacji w krótkim czasie.

Ty zdecydujesz, jak wykorzystasz tę wiedzę. Mam nadzieję, że w praktyce, zwiększając swoje szanse na osiągnięcie tego, na czym Ci zależy.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania czy wątpliwości lub po prostu zechcesz wyrazić opinię o napisanych przeze mnie treściach, gorąco zachęcam do pisania komentarzy. Mam nadzieję, że razem na tym skorzystamy, wymieniając doświadczenia i refleksje.

A może masz pomysł na inny wątek, który warto, abym poruszyła? Co Cię ciekawi z obszaru rozwoju w korporacji? Czekam na propozycje! Jeśli uznam, że mam wiedzę w zaproponowanym temacie, chętnie się nią podzielę.

Zapraszam do czytania i wypowiedzi!